سفارش تبلیغ
صبا ویژن

مقاله مدیریت منابع آب و جامعه شناسی توسعه؛تحلیلی بر ساختار مدیری

 

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله مدیریت منابع آب و جامعه شناسی توسعه؛تحلیلی بر ساختار مدیریت منابع آب کشور از دیدگاه جامعه شناسی در pdf دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مدیریت منابع آب و جامعه شناسی توسعه؛تحلیلی بر ساختار مدیریت منابع آب کشور از دیدگاه جامعه شناسی در pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله مدیریت منابع آب و جامعه شناسی توسعه؛تحلیلی بر ساختار مدیریت منابع آب کشور از دیدگاه جامعه شناسی در pdf ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مدیریت منابع آب و جامعه شناسی توسعه؛تحلیلی بر ساختار مدیریت منابع آب کشور از دیدگاه جامعه شناسی در pdf :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: پنجمین کنفرانس مدیریت منابع آب ایران
تعداد صفحات: 13
چکیده:
مدیریت بهره برداری و توسعه منابع آب یک موضوع پیچیده و چندبعدی است که به نظر می رسد تاکنون بیشتر بعد فنی آن مد نظر قرار گرفته و به ابعاد اجتماعی- جامعه شناختی آن کمتر توجه شده است. اندک مطالعات اجتماعی که در مورد طرح های آبی و مدیریت منابع آب انجام می گیرد اغلب آمار محور و دارای رویکرد فنی بوده و به ندرت خصلت میان رشته ای دارند. بررسی ها نشان می دهد ارتباط متقابل و معنی داری بین ساختار مدیریت آب و ساختار جامعه شناختی کشورها- اعم از سیاسی، اجتماعی و اقتصادی- وجود دارد و بدون شناخت و توجه به آن نمی توان راهکار جامع و پایداری برای مدیریت منابع آب کشور ارائه داد. در این مقاله با بررسی و تحلیل اسنادی اطلاعات مربوط به وضعیت بهره برداری و مدیریت منابع آب کشور و مصوبه ها، سیاست ها و چالش های موجود سعی شده است با بهره گیری از نظریه ها و مفاهیم موجود در علوم اجتماعی (نظیز جامعه شناسی توسعه، سرمایه اجتماعی، جامعه کوتاه مدت) حوزه هایی که می توانند مصداق این ارتباط متقابل و فصل مشارک این دو ساختار باشند و به نوعی جزء چالش های مدیریت آب کشور هم هستند، شناسایی و مورد تحلیل قرار گیرند. در آخر سه مدل مفهومی برای تحلیل نحوه اثرگذاری ساختار جامعه از منظر جامعه شناسی توسعه بر نظام مدیریت آب کشور، با بهره گیری از مبانی نظری جامعه شناختی ارائه شده است.

 

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
» نظر